همانطور که در بخش های قبل گفته شد، سنگ سابی عمل صیقل دادن سنگ است. این کار به منظور رفع پستی و بلندی های سنگ و همچنین افزایش درخشندگی سنگ انجام می شود. اگر کفسابی به صورت حرفه ای و با طی مراحل درست انجام شود، درخشندگی سطح به حدی خواهد بود تا نور چراغ ها و نور پنجره را به صورت آینه ای منعکس می نمایید.

شما می توانید برای بهره مندی از خدمات کفسابی حرفه ای در تهران و شهرستان ها با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. در صورتی که با استفاده از موبایل از سایت رسمی صدفساب بازدید می نمایید، می توانید با کلیک بر روی دکمه سبز رنگ تماس با کارشناس، به طور مستقیم با ما تماس گرفته و از خدمات ویژه این مرکز بهره مند شوید.

سنگ سابی و کفسابی هم نیازمند تخصص و دانش مربوط به خود است. در ادامه این بخش به توضیح مراحل مختلف یک کفسابی مرغوب می پردازیم.

انواع مختلف کفسابی و ساب سنگ

نوع کفسابی و مراحل انجام کار سنگ سابی تا حد زیادی به نوع سنگ بستگی دارد. برای انجام کفسابی حرفه ای باید ابتدا نوع سنگ شناسایی شود. و بسته به آن مراحل انجام کار تنظیم شود. برای مثال مراحل و روش کفسابی سنگ گرانیتی کاملا با مراحل انجام این کار برای سنگ مرمریت متفاوت است.

جالب است بدانید که حتی انواع سنگ های مرمریت هم با روش های متفاوتی ساب میخورند. به طور مثال : لقمه ساب های ۸۰۰ برای سنگ های دهبید ضروری است.

ولی اگر همین لقمه برای سنگسابی سنگ گوهره که از خانواده ی مرمریت است.
استفاده شود سنگ مات و کدر می شود. پس باید دقت شود که هر سنگ روش ساب زنی مخصوص به خود را دارد .

مراحل سنگ سابی و کفسابی باکیفیت

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، مراحل کفسابی بسته به شرایطی ممکن است متفاوت باشد.این شرایط عبارتند از نوع سنگ و … که قبلا به طور کامل تری به آن ها پرداختیم. جهت آشنایی بیشتر کاربران و مشتریان گرامی با فرایند کفسابی ، حالت کلی را در ادامه شرح داده ایم. این مراحل ممکن است به تشخیص کفساب تغییر یابد.

مرحله اول: ساب زنی با لقمه ۳۰ یا ۴۶ که برای رفع پستی و بلندی سنگ ها از آن استفاده می کنند. این لقمه بسیار زبر می باشد.

مرحله دوم: با لقمه ۶۰ یا ۸۰ برای کم کردن زبری ساب زنی قبل و یکدست کردن بیشتر استفاده می شود.

مرحله سوم سنگ سابی: از لقمه ۱۲۰ برای برداشتن رزین و بتونه اضافی و هم سطح کردن رزین و بتونه با سنگ استفاده می گردد.

مرحله چهارم: اجرای کفسابی با لقمه ۲۰۰ برای آماده سازی سنگ. این آماده سازی برای عملیات پرداخت ساب است.

ادامه مراحل برای صیقلی شدن سنگ و نتیجه با کیفیت

مرحله پنجم: لقمه لاکی برای از بین بردن تمامی خط های باقی مانده از ساب های قبلی به کار گرفته می شود.

مرحله ششم : مرحله ششم از مراحل سنگ سابی ، لقمه ۶۰۰ است. این شماره نسبت به شماره های قبلی نرم تر است. و سمباده نرم تر با آن انجام می شود.

مرحله هفتم: ساب با لقمه ۸۰۰. در مراکزی که با قیمت بسیار پیین تر از حد معمول کار کفسابی را انجام می دهند. این شماره ها استفاده نمی شود.

مرحله هشتم: کفسابی با لقمه ¾

مرحله نهم سنگ سابی : مراحل نانو ساب که باعث جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی به داخل سنگ و درز ها می شود. این مرحله به صورت اختیاری است و در صورت تمایل مشتری انجام می شود.

توجه: مراحلی که گفته شد حالت کلی است. و بسته به شرایط ممکن است این مراحل بیشتر یا کمتر شود. پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به بخش مقالات کفسابی ، مطالب مهمی از جمله قیمت کفسابی ، و تشخیص کفساب حرفه ای و… را مشاهده نمایید.